Život se psem

Uvazujete svého psa bez dozoru? Hazardujete tak s jeho životem

dog_tied_to_apostChodíte se svým psem nakupovat? Chcete si ušetřit cestu, abyste nemuseli dvakrát z domova, tak berete procházku a nakupování najednou? Proč ne. Já to taky tak občas dělám, protože v ulici, před obchodem a na parkovišti je spousta pachů, které psy moc zajímají. Avšak po té, co se projdeme, nechám psa čekat v autě. Kde ho necháváte vy? Uvázaného u obchodu? Zvažte, zda takovému riziku, chcete svého psa vystavovat. Samozřejmě i to, že nechám psa v autě, má svá rizika, ale určitě jsou menší.

Uvazování psa. Jaká rizika tam jsou?

Přivázat psa u obchodu neboli kdekoliv jinde bez dozoru, znamená vystavit ho různým nebezpečím. Před obchodem mu kromě toho, že ho může někdo ukradnout nebo mu někdo ublížit a zranit ho, hrozí i jiné….Pes, pokud je někde před obchodem uvázaný, se cítí ohrožen a je tak mnohem více ze všeho vystrašen. Jeho reakce tak mohou být pro okolí neočekávané a může i někoho kousnout. Vy možná víte, že se k uvázanému psovi nechodí, že by se mělo kolem něho projít obloukem, aby nedošlo k jeho ohrožení. Ale kolik lidí, kteří do obchodu půjdou nakoupit, toto ví? Vyvarujte se podobných zkušenosti psa, chraňte ho.

Volte buď auto nebo nakupování ve třech

Buď…

Jak jsem říkala, já beru sebou psa na nákupy brzo ráno, když jedu autem. Nejdřív nakoupím, pes zatím čeká v autě 10-15 minut a pak spolu projdeme okolí. Pozor na horké letní dny a vyhřátá auta, o tom si můžete přečíst v mém článku „Před čím se mít na pozoru v létě se psem?“.

Nebo…

Chodím na procházky a nákupy ve třech s někým, kdo se psem počká na mě před obchodem.

V jiném případě je podle mě lepší, psa odvést domu. Těch několik kroků navíc mi to za bezpečí psa stojí.